Поліція розслідує можливу незаконну передачу Почаївської лаври до УПЦ МП

Прокуратура Тернопільської області вимагає скасування рішення про передачу Почаївської лаври УПЦ Московського патріархату

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області.

ГУ Нацполіції в Тернопільській області проводить розслідування за фактом неправомірних дій державного реєстратора, який зареєстрував Почаївську лавру як нерухоме майно УПЦ Московського патріархату.

Представник Міністерства культури України, права та інтереси якого порушено, вимагає скасувати рішення про державну реєстрацію права користування Почаївської лаври за УПЦ МП та притягнути державного реєстратора до відповідальності.

Мінкульт вимагає скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври та притягнути реєстратора до відповідальності.

“Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво здійснюється прокуратурою області, яка контролює хід розслідування у цьому кримінальному провадженні”, – йдеться в повідомленні.

На початку листопада з’явилася інформація, що Почаївську Свято-Успенську лавру в Тернопільській області незаконно передали в користування УПЦ МП.

Депутат Почаївської міської ради Тарас Паляниця заявив, що державний реєстратор Андрій Яремко 27 вересня 2018 року виконав рішення Віктора Януковича від 2003 року (тоді займав посаду прем’єра) і передав у користування релігійній юридичній організації Свято-Успенська Почаївська Лавра (яка відносить себе до УПЦ МП) до 2052 року шість об’єктів Почаївської лаври.

Довідка: Свято-Успенська Почаївська лавра – православний чоловічий монастир у Почаєві, Кременецький район, Тернопільська область, Української православної церкви (Московського патріархату) зі статусом лаври. Найбільша православна святиня Волині, друга, після Києво-Печерської лаври, України.

З 1997 року вона має статус ставропігії, тобто канонічно прямо підпорядковується юрисдикції Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Української Православної Церкви (Московського патріархату).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *