Економіст повідомив, яку частину населення України можна назвати бідною

В Україні три чверті населення витрачають менше 5,5 долара на день, а відповідно до розрахунків Світового банку, якщо громадянин витрачає менше цієї суми на день, його вважають бідним.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив Заслужений економіст України Олексій Плотніков.

Гість програми зауважив, що відповідно до розрахунків Світового банку, якщо громадянин витрачає менше, аніж 5,5 долара на день, його вважають бідним.

«В Україні, згідно з офіційною статистикою, три чверті населення витрачають менше 5,5 долара на день», – зазначив Олексій Плотніков.

Експерт додав, що для такого регіону, як Україна, заможною людина вважається, згідно з класифікацією, коли витрачає на день понад 100 доларів.

«Середні доходи раніше були вищими. Зараз середні доходи «провисли», тобто кількість бідних зростає і не зменшується. І те, що держава відгвинтила запобіжники бідності і кудись їх повикидала, це ненормальне явище. Це свідчить про те, що всіх влаштовує бідність, ніхто не намагається із нею боротися, ніхто не думає, що з нею буде», – зауважив економіст.

Гість програми нагадав про заяву міністра соціальної політики щодо збільшення кількості державних службовців, які отримують заробітну плату понад 1 млн грн.

«Це – ненормально. Є соціальне ставлення, є соціальна напруга, є розуміння, що так не повинно бути, якщо врахувати, яка кількість бідних в країні», – резюмував Олексій Плотніков.

Нагадаємо, Україна займає 123-тє місце у світі з 140 країн за рівнем особистого добробуту громадян із рівнем багатства в $1,5 тис. на одного дорослого жителя.

Як повідомляли, експерт вказав, як за допомогою хліба можна визначити відсоток бідних серед українців.