Платникам податків вигадали новий “сюрприз”

Презумпція винності: Мінфін встановлює для платників податків принцип “винної відповідальності”.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на прес-службу Мінфіну.

Мінфін хоче змінити законодавство в частині встановлення винності платника податків у допущених порушеннях. Відповідний законопроект розроблено спільно з експертами інтерактивної податкової платформи TаxLink.

Якщо внесуть відповідні зміни до Податкового кодексу України, то буде встановлено принцип “винної відповідальності платників податків”, яка замінить чинну “відповідальність без вини платника податків”.

Платник податків вважатиметься винним у скоєнні податкового правопорушення, якщо встановлять, що він мав можливість дотриматися правил і норм, за порушення яких ПКУ передбачено відповідальність, проте не вжив достатніх заходів щодо їхнього дотримання.

Нагадаємо, працівники Тернопільського обласного управління Державної фіскальної служби організували схему з мінімізації штрафних санкцій для правопорушників. Податківців затримали під час отримання хабара у 400 тисяч грн. за зменшення розміру офіційних штрафів до 400 тисяч грн.

Раніше у Вінниці затримано працівника державної виконавчої служби міста Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області на хабарі в 40 тис. грн.