Loading...

У Москві мітингують, вимагаючи вільний інтернет

У центрі Москви сотні людей вийшли на марш “За вільний інтернет”.

Як повідомляє “Радіо Свобода“, головні вимоги організаторів акції – скасувати цензуру в інтернеті, реабілітувати фігурантів кримінальних справ “за репости і лайки”, а також відправити у відставку главу Роскомнадзора Олександра Жарова.

 Акцію узгоджено з мерією столиці. Заявку у мерію подавали Партія народної свободи, “Демократичний вибір”, Партія 5 грудня, Піратська партія Росії, Лібертаріанська партія і рух “Роскомсвобода”.

16 липня аналогічна акція пройшла у Санкт-Петербурзі.

Як зазначив один з організаторів акції у Москві, член ради московського регіонального відділення ПАРНАС Еміль Халіков, передумов для проведення маршу було багато – “від” законів Яровий “і до сьогоднішнього дня, все це назрівало і врешті-решт вилилося в конфлікт Олександра Жарова і Павла Дурова” .

“Заборонна політика систематично проводиться вже величезну кількість років. Приблизно такий же сценарій ми бачимо в роботі влади з інтернетом. Заборонні закони, постанови та повноваження Роскомнадзора і, в принципі, “інтернет-свавілля” будуть збільшуватися, ми побачимо повний хаос в інтернеті, коли звичайні користувачі інтернету отримуватимуть кримінальні справи, а інтернет-ресурси будуть блокуватися”, – зазначив він.

Як відомо 21 липня Держдума РФ прийняла закони про регулювання роботи месенджерів і про заборону засобів обходу блокування сайтів, які вступлять в чинності 1 січня 2018 р. і 1 листопада 2017 р. відповідно.

Згідно з доповіддю правозахисної організації Freedom House, Росія входить в двадцятку країн з “невільних інтернетом”.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *