Підвищення соцстандартів скоротить кількість отримувачів субсидій – Данилюк

Кількість субсидіантів з часом зменшиться через зростання мінімальної зарплати.

Кількість домогосподарств, які отримують субсидію, скоротиться в разі збільшення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму наступного року, які уряд запропонував підняти вдвічі – до 3200 гривень. Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк. “Ми розраховуємо, що кількість субсидиантів з часом зменшиться через збільшення мінімальної зарплати, про що було прийнято рішення сьогодні як спільна пропозиція президента і уряду, так і через закладені у проекті бюджету на 2017 рік положень про підвищення соціальних стандартів”, – сказав Данилюк.

Станом на 21 жовтня субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримали 6,1 мільйона українських сімей із загального передбачуваної кількості 8,5 мільйона.

Нова політика виплат субсидій громадянам була введена в Україні у 2014 році поряд з політикою поетапного підвищення тарифів в Україні. Підвищення тарифів почав уряд Арсенія Яценюка, який ставив перед собою завдання вирівняти вартість енергоносіїв для всіх споживачів. Спочатку планувалося розтягнути підвищення тарифів на два роки – з 2015 по березень 2017 року. Однак у травні 2016 року уряд Володимира Гройсмана прийняв рішення про вирівнювання тарифів і цін на газ для населення, що призвело до подорожчання тепла та електроенергії.

Також раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що витрати державного бюджету на виплату субсидій для найбільш вразливих верств населення складають близько 4-6% від загального обсягу видаткових статей. За останніми даними Мінфіну, в проект бюджету на 2017 рік заклали 40 мільярдів гривень на субсидії. При цьому, за словами віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, ця сума може зрости до 52 мільярдів гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *