ПІД КАБМІНОМ ПРОТЕСТУЮТЬ ВЧЕНІ

Під будівлею Кабінету міністрів України проходить акція вчених Національної академії наук з вимогою збільшити фінансування науки, передає “112 Україна”.(Сегодня.ua) Акція численна. Видно, що мітингувальники перекривають вулицю Грушевського.
Раніше, ще в квітні, вчені прийшли під стіни парламенту з вимогою виділити кошти на фінансування науки і виконати норми закону “Про наукову і науково-технічну діяльність”, прийнятого в 2015 р Згідно з цим законом, фінансування науки повинно було складати 1,7% від ВВП. На даний момент в держбюджеті України на цей напрямок виділено тільки 0,2%, що унеможливлює оплату праці молодим вченим і спричинить припинення фінансування наукових програм.
Зокрема, міністр науки і освіти України Лілія Гриневич під час зустрічі з вченими зазначила, що на сьогоднішній день “кризово необхідні 610 млн грн на всі академії для дофінансування заборгованості по виплатах по зарплаті”, тому терміново потрібно внести зміни в державний бюджет. Зараз, за її словами, в міністерстві проводиться аудит щодо визначення найважливіших напрямів його діяльності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *