Loading...

Хто в Україні отримуватиме пенсії в сотнях тисяч гривень?

Середня пенсія в Україні досягла 1800 гривень, при цьому близько 300 тисяч пенсіонерів живуть на мінімалку в 1247 гривень. У той же час тисячі українців на заслуженому відпочинку отримують більше 20 тисяч гривень. Як кажуть експерти, найбагатші пенсіонери – судді у відставці. Як написав на своїй сторінці в соцмережі екс-міністр фінансів, нардеп Віктор Пинзеник, пенсія судді Конституційного Суду буде 226 тисяч гривень, а у голови – 235 тисяч гривень.
На даний момент в Україні пенсії вище 10,7 тис. гривень не призначаються за рішенням уряду. Однак, як розповідає старший науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, судді, які вийдуть у відставку в цьому році, обмеження “не вище 10,7 тис на пенсії” не відчують – для них Конституційний суд цю норму скасував.
За словами Віктора Пинзеника, самим суддям Конституційного Суду на пенсії бідувати не доведеться. Так, пенсія “служителів Феміди” – більше 200 тисяч гривень. “Парламент прийняв у першому читанні передбачені проектом закону 5336-1 зарплати і пенсії суддям Конституційного Суду України, які вимірюються сотнями тисяч гривень на місяць.

Неприпустимі для нинішніх економічних реалій цифри, які шокують мене і більшість наших громадян, не стали такими для народних обранців. З почуттям виконаного обов’язку 239 голосами “за” з другої спроби проект закону був схвалений. 8 проголосували проти, 27 утрималися, але такою кількістю неможливо стримати прийняття решеній.

Сітуацію не змінює й обіцянка в ході обговорення до другого читання привести зарплати до рівня суддів верховного суду. Тому що вони не набагато нижчі і замість 384 тис грн у судді Конституційного суду буде 292 тис, а у голови -……. 304 тис грн в місяць (з надбавкою на літнє оздоровлення) ненсія буде складати відповідно 226 тис і 235 тис .. грн в місяць “, – пише політик.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *