“Ошуканих Росією залишилося небагато”: полковник розповів, як на Донбасі чекають українську армію

На Донбасі залишилося небагато людей, які досі вірять Росії. Багато з них не демонструють відкрито свої погляди, але чекають приходу української армії.

Про це йдеться в інтерв’ю полковника ЗСУ, учасника боїв за визволення Широкиного Віктора Шідлюха для Обозреватель.LIVE.

“Там уже незначна частина залишилася ошуканих Російською Федерацією, це зазвичай наближені до так званих лідерів – голів, що говорять, яких вони поставили для того, щоб створити уявлення, що нібито там якісь ополченці воюють”, – сказав Шідлюх.

“Деякі наші українці хочуть побачити, що вони (жителі тимчасово окупованих територій. – Ред.) виходять із жовто-блакитними прапорами, скандують, виганяють когось… Люди не кричать про це вголос, але багато українців, які там знаходяться, досить сміливі”, – зазначив він.

Шідлюх уточнив, що багато ситуацій, які він бачив на власні очі, підтверджують ці слова.

“У нас там є Спільний центр координації та контролю – це в питаннях вивезення поранених, які займаються цими питаннями. І наші представники – офіцери – знаходяться на тій території. На цій території – представники РФ. І через цей центр вирішуються питання тимчасового перемир’я, припинення вогню… Коли на тій території перебували наші офіцери, наші волонтери в Донецьку носили їм торти, їжу і підтримували їх”, – розповів полковник.

“А коли на тій території, наприклад, ті ж російські офіцери… пішли на наш ринок, десь поблизу Донецька, то вони зайшли туди як переможці, а вийшли, як, знаєте, по селу якусь людину проганяють із ганьбою, як у старі часи було. Як вигнанці… Їх обплювали, сказали: що ви тут робите, йдіть звідси, забирайтеся геть”, – розповів Шідлюх.

“Тому потрібно розуміти, що там наші люди. Там дітки. Вони чекають нас. І якщо є можливість зберегти їхнє життя, потрібно цю можливість використовувати”, – наголосив полковник, говорячи про важливість перемир’я в зоні АТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *