Розенко: “діти війни” – це вигаданий статус, і ніякого перерахунку пенсій і соцвиплат не буде

Павло Розенко, який обіймає посаду віце-прем’єр-міністра України, в ефірі «Еспрессо» розповів, що статус «діти війни» ні в одній державі світу не існує, і він не є підставою для того, щоб осучаснювати пенсії.

Зокрема, чиновник пояснив: «Проект закону про« дітей війни »свого часу був прийнятий в ході зміни влади, коли влада Кучми-Януковича минала, а в даний приходила влада Ющенко. Саме в той час в популістському угарі, і в тому числі у Верховній Раді, під час президентської виборчої кампанії був проголосований проект закону про «дітей війни», що нічого спільного з соціальним захистом населення не має ».

В результаті, віце-прем’єр назвав статус «діти війни» вигаданою категорією громадян, і такої категорії немає ні в одній державі нашого світу». При цьому чиновник додав: «Я розумію, як таким людям важко жилося, їм доводилося дуже важко працювати і багато чого втрачати, однак з 2004 року такий документ про« дітей війни »не виконувався в повному обсязі ніякою владою і ніяким урядом. Чому? А все тому, що там були встановлені гарантії, які несправедливо міняли соціальну політику ». Також Розенко підкреслив: «Ніякі пільги і преференції, які вже існували раніше для цього статусу, скасовуватися не будуть. Закон буде виконуватися в тих межах, в яких він працює в даний час. Але ніякого перерахунку пенсій та інших соцвиплат по «дітям війни» не буде ».