Мартиненку оголосили підозру у справі “Енергоатому”

Мартиненка підозрюють у заволодінні 6,4 млн євро “Енергоатому”

Колишньому народному депутату фракції “Народний фронт”, екс-главі комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу Миколі Мартиненку оголосили підозру у справі “Енергоатому”. Про це йдеться в повідомленні Національного антикорупційного бюро України.

Повідомляється, що НАБУ вчора повідомило про підозру в заволодінні майном ДП “НАЕК” Енергоатом “Мартиненко і його передбачуваному спільникові – керівнику структурного підрозділу підприємства.

За версією слідства, Мартиненко в змові з ще трьома особами організував корупційну схему, в результаті якої інтересам” Енергоатому ” завдано збитків в розмірі 6,4 млн євро. у НАБУ стверджують, що учасники групи в 2008-2012 роках створили умови для проведення ряду тендерів, на яких перемогла чеська компанія “Škoda JS”. Її фактичним власником является російське ЗАТ “Об’єднані машинобудівні заводи”.

Компанія перемогла на тендерах, завищивши на 6,4 млн євро цінові пропозиції, які в окремих випадках становили до 20% від вартості обладнання. Надалі “Škoda JS” перерахувала цю суму на рахунку BRADCREST INVESTMENT SA , власником якої є Мартиненко.

“На рахунку вказаного підприємства в швейцарському банку за запитом Національного бюро про міжнародну правову допомогу арештовані кошти в сумі еквівалентній 86,4 млн гривень (3,2 млн швейцарських франків).

Слідчі дії тривають. Встановлюється місцезнаходження інших передбачуваних учасників угруповання “, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що екс-нардеп Мартиненко програв суд в Швейцарії по корупційній справі. Зокрема, Федеральний суд Швейцарії відхилив вимоги екс-депутата про заборону передачі інформації українському слідству.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *