У МІНФІНІ РОЗПОВІЛИ, ЯК ПЕРЕВІРЯТЬ ПРОХАЧІВ СУБСИДІЙ

Скількох людей відсіють ще до призначення допомоги та скільки вдасться зекономити державних грошей — поки що не прогнозують.
У Міністерстві фінансів анонсують, що вже з нового року усі, хто ще тільки претендуватиме на бодай якусь допомогу від держави, проходитимуть попередню перевірку. Через карантин для більшості цю допомогу переоформлюють автоматично. В офіс приходять хіба ті, у кого відбулися майнові чи інші зміни, але усіх все-одно перевірять.

У різні часи субсидіантів на чесність перевіряли по-різному. Спочатку людям рекомендували телефонувати на гарячу лінію і розказувати про сусідів, які дурять державу. Далі запустили реєстр отримувачів субсидій. І ось тут усі побачили, що на допомогу з оплати комуналки претендують навіть мешканці елітних новобудов.
У столичних висотках над Дніпром, субсидію оформили стільки, що аж у Міністерстві соцполітики зацікавилися — хто ж там так бідує. І вивели портрет субсидіанта, що живе в новобудові, у квартирі за декілька мільйонів. “Профайл отримача субсидії – це були матері, що перебували у декретній відпустці, у них доходів як таких немає, і чоловіків не було. У паспорті є, але вони не зареєстровані на цій площі”, — розповіли у відомстві.

Тепер субсидіантів верифікують. Дані отримувача допомоги завантажують на спеціальну платформу, де є доступ до різних реєстрів, і перевіряють, що людина купила, отримала та де мандрувала. І поки шукають чи немає порушень — людина отримує допомогу. Однак її потім змусять повернути, якщо порушення таки знайдуть. Але з нового року усе буде по-іншому, анонсують у Міністерстві фінансів.
“З 1 січня запустимо превентивну верифікацію – це унеможливить ще на етапі призначення допомоги призначити допомогу людям, які вже десь мають таку допомогу”, — кажуть у Мінфіні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *