Оприлюднені нові тарифи на газ, які діятимуть у лютому: порівняємо із січнем

В Україні постачальники газу опублікували нові тарифи на газ, які діятимуть у лютому. Ціни варіюються від 6,88 до 6,99 грн за кубометр. Це випливає з аналітики видання Газправда.

За новими правилами, які діють до кінця опалювального сезону, тариф не може перевищувати 6,99 грн, але може бути нижчим.

У разі, якщо постачальник газу відмовиться поставляти газ побутовим клієнтам за регульованою ціною, спрацює страховий механізм ринку – постачальник “останньої надії” (ПОН), яким є газопостачальна компанія “Нафтогаз України”. Відповідно до вимог законодавства, споживач може бути клієнтом ПОН до 60 днів. Протягом цього періоду споживач має знайти нового постачальника газу.

Які нові ціни пропонують

Тарифи на газ

Із 1 лютого максимальний тариф на газ становитиме 6,99 грн, хоча в січні доходив до більш ніж 10 грн за куб. Якби українці закупили блакитне паливо влітку на рік, то рівними частинами платили б 12 місяців за ціною менш як 5 грн за кубометр.

З 1 лютого в Україні також встановлять максимальний тариф на доставку газу (т.зв. абонплата). Зараз вона становить 2,45 грн, а за новими правилами буде не дорожчою ніж 1,79 грн за кубометр. Якщо зараз ваш облгаз просить за кубометр менше, нічого не зміниться.

У сумі зниження ціни на газ й обмеження вартості його транспортування, за підрахунками Кабміну, дозволить заощадити приблизно 500-800 грн на місяць.

Суттєво знизить ціну на блакитне паливо у лютому і “Київобл газзбут”. Переважно саме у цього постачальника купують нині газ переяславці. Якщо у січні ціна на нього становить 9,88 грн за куб м, то у лютому вона вже буде 6,99 грн/куб м