Охріменко: Транш МВФ – ніщо, перекази від заробітчан важливіші

Економіст Олександр Охріменко в інтерв’ю виданню Ukraina.ru повідомив, що траншу МВФ Україна може не отримати взагалі …

Мінекономіки України оголосило, що замість запланованих $ 3,5 млрд Київ отримає $ 1,5 млрд. Чи так це?

Частина українських фахівців називали попередні суми, робили свої прогнози. Насправді МВФ до прогнозів Мінекономрозвитку ніякого відношення не має. Вони кажуть $ 1,5, але я думаю, буде – 0. Траншу, швидше за все, взагалі не буде з тієї простої причини, що гроші взагалі і не потрібні, і не допоможуть. Тарифи на газ теж підвищувати не будуть.

Що тоді означають слова українського прем’єра Володимира Гройсмана про те, що ціни на газ незабаром стануть «об’єктивними»?

Об’єктивними вони стануть в бік зниження. Скоро вибори. Нещодавно Гройсман заявив, що буде скоригована формула, а підвищувати тарифи перед виборами просто безглуздо. Я не вірю, що буде велике зниження тарифів, але швидше за все, постараються трохи знизити. В Україні велика проблема полягає в дуже високих тарифах ЖКГ. У нас борги по ЖКГ – 40 млрд доларів – божевільна цифра. На Україні такого не було ніколи. Головне перед виборами для влади – піти назустріч населенню і зробити більш низькі тарифи, а вже після виборів може бути все, що завгодно.

Крім того, Порошенко відмовився створювати Антикорупційний суд на умовах МВФ. З цієї причини кредити від фонду вже не очікуються.

Чи стоїть підвищення тарифів на газ окремим пунктом в меморандумі МВФ з Україною?

Цей пункт взагалі відсутній. Там прописано: зменшити дефіцит державного бюджету. Дефіцит можна зменшити, знизивши витрати на держчиновників. Але в Україні зараз спекулюють цією темою. У нас постійно непопулярні рішення намагаються списати на МВФ чи ЄС, щоб зняти з себе відповідальність.

Чи є сенс взагалі отримувати кредит від МВФ, якщо таким чином Україна потрапляє в ще більшу боргову залежність?

Україна недавно віддала МВФ мільярд доларів, тому почалася тимчасова ревальвація гривні. Дійсно, зараз так сталося, що кредити є безглуздими. Ми їх отримуємо з 2014 року. Але навіщо брати кредит, якщо ми розуміємо, що нічого хорошого для економіки України вони не приносять. Жодна порада МВФ ще не принесла країні хоч якоїсь користі.

Чи залежить від траншу МВФ курс гривні?

Ні, гривня більше залежить від гастарбайтерів. У минулому році Україна отримала 13 млрд від приватних грошових переказів. А скільки дасть МВФ – 1 млрд? А тут 13 млрд. Нацбанк зараз викуповує валюту і за рахунок цієї валюти погашає кредит МВФ. Ось такий круговорот грошей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *