Одна з жертв отруєння “Новічком” в Еймсбері померла

44-річна Дон Стерджесс, яка отруїлася нервово-паралітичною речовиною “Новічок” в Еймсбері у Великій Британії, померла.

Про це пише Reuters.

Поліція намагалася з’ясувати, яким чином Дон Стерджесс і 45-річний Чарлі Роулі контактували з предметом, зараженим “Новічком”.

Про те, що трапилося поінформували сім’ю Стерджесс. З її родичами працюють співробітники спеціальних служб.

 Раніше в поліції повідомили, що британська пара отруїлася речовиною “Новічок”в місті Еймсбері після контакту із зараженим предметом.

44-річна Дон Стерджесс з Солсбері і 45-річний Чарлі Роулі з Еймсбері були госпіталізовані в районну лікарні Солсбері, де раніше лікувалися Сергій і Юлія Скрипаль.

У поліції зазначили, що нове отруєння відбулося не через спланований замах. Британська влада не звинувачувала Росію в причетності до нового інциденту, заявивши, що їх робоче припущення полягає в тому, що британці були отруєні слідами нервово-паралітичної речовини, які залишилися від першого отруєння.

Пошуки флакона або іншої посудини, що містить хімічну речовину, яким отруїлися двоє людей в Еймсбері, можуть тривати кілька тижнів або навіть місяців.

У той же час глава МВС Британії Саджид Джавід закликав Росію пояснити нове отруєння “Новічком” британців в графстві Вїлтшир.

Джавід заявив, що речовина, від якої потерпіли британці, була того ж типу, якою отруїли колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля в березні.

Він повідомив, що сотня співробітників по боротьбі з тероризмом беруть участь у розслідуванні нового випадку отруєння разом з поліцією Вілтшира.

 “Абсолютно неприйнятно, щоб наші люди або навмисне, або випадково ставали цілями, та щоб наші вулиці, парки і міста ставали місцем для скидання отрути”, – сказав він, звертаючись до депутатів.

“Настав час російській державі виступити і чітко пояснити, що сталося”, – додав міністр.

Джавід також повідомив, що Британія проконсультується з союзниками про можливу відповідь Росії на останній випадок отруєння у Вілтширі.

МЗС РФ вважає нове отруєння в Британії “брудною політичної грою”.

Раніше в лікарню Солсбері за медичною допомогою звернувся поліцейський в зв’язку з новим отруєнням двох людей нервово-паралітичним речовиною “Новачок”. Лікарі не виявили у нього ознак отруєння цією речовиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *