Очільник МОЗ звернувся до українців через коронавірус: пандемія оголила проблеми

Пандемія коронавірусу має навчити українців цінувати прості життєві речі. Крім того, вона повинна стати стимулом для революційного перетворення системи охорони здоров’я в Україні. Про це у зверненні до українців заявив очільник МОЗ Максим Степанов на сторінці відомства у Facebook. Зокрема, він пообіцяв, що пацієнти будуть забезпечені якісним лікуванням, а лікарі та інші медики – достойними умовами праці.

Нижче наводимо повний текст звернення без змін.

 Вітаю, друзі. Зараз весь світ бореться з пандемією. Проте це не тільки час боротьби, але й час переоцінки цінностей. Ті прості речі, яких раніше ми навіть не помічали, наразі стали недоступними: прогулянка в парку, зустріч із друзями, кіно, кафе та ресторани. Можливість не боятися за близьких. Не чекати вечірніх новин. Дихати не через маску. Обіймати під час зустрічі.

Пандемія вчить нас цінувати прості речі, а ще вона оголила ті проблеми, що існують в українській системі охорони здоров’я, та поставила її реформування в пріоритет для країни, винесла це питання на перший план.

Однак у цих важких обставинах проявляються не лише проблеми, а й сильні позитивні людські якості. Ми бачимо взаємну підтримку та допомогу. Лікарі, волонтери, представники бізнесу – це єдина команда, яка нині працює 24/7. І це приклад того, що кожен із нас може зробити свій внесок у збереження здоров’я рідних і суспільства.

Сьогодні Всесвітній день здоров’я, і я хочу пообіцяти: Україна неодмінно матиме сучасну та ефективну медицину. Наші пацієнти зможуть своєчасно отримувати всю потрібну медичну допомогу, а лікарі – працювати в гідних умовах. Я впевнений, що це можливо. Вже сьогодні ми крок за кроком рухаємося до цієї мети.

Бережіть себе, піклуйтеся про близьких і залишайтеся вдома. Тоді прості, але безцінні речі скоріше стануть знову доступними. Але сподіваюся, що ми назавжди будемо розуміти їхню значущість.

Раніше Степанов відзвітував перед українцями про перші результати своєї роботи в Міністерстві охорони здоров’я. За його словами, відомство нарешті затвердило єдиний державний протокол лікування для хворих на коронавірус у країні. Зробити це вдалося всього за два дні.