Шахраї крадуть гроші з карток українців: як захиститися?

В Україні шахраї забирають гроші з карток, крадучи дані з різних сайтів. Щоб стати жертвою, досить прив’язати свої банківські дані на будь-якого з майданчиків.

“У нас багато інформації, що був витік з однієї бази даних, з іншої. Дуже ймовірно, що отримали спочатку дані з будь-якого з сайтів, де заповнювали адресу і пароль. Потім кілька днів його підбирали до різних платформ і знайшли варіант, де була прив’язана банківська картка”, – припускає заступниця директора міжбанківської асоціації “ЕМА” Олеся Данильченко.

Як урятувати свої гроші

  • Головне правило: використовувати окрему картку для оплати покупок в інтернеті. Цю картку потрібно поповнювати тільки перед самою купівлею й на суму, яку збираєтеся витратити. Тоді, навіть отримавши доступ, шахраї не зможуть вкрасти гроші.
  • Дізнатися у свого банку, чи під’єднують вони послугу динамічного СVV. Перевірте в банківському додатку або зверніться в банк, із динамічним (який часто змінюється) CVV вкрасти гроші з картки значно складніше.
  • Встановіть ліміт на оплату в інтернеті. В такому разі велику суму зняти з картки в шахраїв не вийде.
  • Не використовуйте схожі паролі й не зберігайте їх на комп’ютері. Для кожного сайту, який вимагає реєстрації, краще використовувати унікальний пароль.

“У сукупності всі ці заходи можуть захистити. Зараз зростає кількість покупок у мережі і в шахраїв з’явилося більше можливостей. Це базові правила, яких потрібно дотримуватися всім”, – підсумувала Данильченко.