Обшуки у президента Нацакадемії аграрних наук, йому повідомлено про підозру йдуть

Як повідомила пресслужба поліції Києва,  президента Національної академії аграрних наук України Ярослава Гадзало підозрюють у втручанні в діяльність працівника правоохоронного органу.

 Слідчі вказують, що у жовтні 2019 року державний виконавець прибув до  Національної академії аграрних наук для перевірки виконання рішення суду щодо поновлення на посаді одного з директорів  державного підприємства, яке входить до складу установи.

Окрім того, державний виконавець мав вручити високопосадовцю НААН постанови про відкриття виконавчого провадження.

 Поліція: “Проте підозрюваний (згідно із інформацією на сайті Національної академії аграрних наук президентом є Ярослав Гадзало – ред.), діючи умисно, втрутився в діяльність державного виконавця, аби перешкодити виконанню ним службових обов’язків та не допустити оголошення йому постанови. Зокрема, йдеться про застосування фізичної сили високопосадовцем до державного виконавця – він виштовхнув його зі свого службового кабінету та не допустив отримання постанови про відкриття виконавчого провадження”.

Вказується, що наразі слідчі Головного слідчого управління Нацполіції в приміщенні НААН України проводять обшук, аби вилучити відео та інші документи, які мають значення для розслідування кримінального провадження. В Академії відмовилися коментувати ситуацію.

В поліції зазначили, що слідчі протягом 2015-2019 років розпочали розслідування у 315 кримінальних провадженнях за фактами можливого вчинення злочинів посадовими особами НААН України та її структурних підрозділів на території майже всіх областей України.