Оббивав пороги чиновників два тижні: киянину помилково нарахували 775 тис. грн боргу

Киянин Михайло, зареєструвавшись в додатку “Дія”, дізнався, що значиться в реєстрі боржників і нібито повинен майже мільйон гривень. Щоб розібратися, він оббивав пороги чиновників два тижні, але ніхто не зміг пояснити ситуацію. Про це в телеграм повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Він ветеран українського-російської війни, там отримав контузію, тепер інвалідність і живе на пенсію. Про борг дізнався, коли оновив додаток “Дія”. У ньому й наголошувалося, що він нібито заборгував 775 тис. гривень.

Таку суму без відома Михайла нарахувала виконавча служба. Дізнався він про це завдяки послузі «Виконавче провадження» (розділ «послуги» в мобільному додатку «Дія»).

Звідки взявся борг
Все почалося, коли Михайло потрапив в аварію 3 роки тому. На місці ДТП чоловік визнав провину. Потерпілій страхова виплатила 90 тис. гривень. Але згодом жінка подала в суд з вимогою доплатити 130 тис. гривень. Перша інстанція позов не задовольнила.

Згодом був другий суд, про який Михайлу і його адвокатові не повідомили. За рішенням апеляційного суду, Михайло повинен 130 тис. гривень, але не ті, які йому нарахували.

За словами міністра, співробітник виконавчої служби вніс випадково іншу суму боргу, не 130 тис. грн., а 775 тис. грн. Щоб виправити помилку тепер потрібно до двох місяців.

Як перевірити свої борги
Як працює реєстр:

  • Зайдіть на сайт;
  • У двох верхніх полях вбиваєте своє ім’я та прізвище (графи з по батькові та датою народження заповнити);
  • У правому нижньому кутку натискаєте кнопку “Пошук”.
  • Система шукає ваші дані в базі 2-3 секунди.
  • не знаходить
  • У правому верхньому полі набираєте свій ІПН.
  • Знову натискаєте кнопку “Пошук”.
  • Результат знову негативний (це стосується і людей, у яких борги підтверджені судом).

У додатку “Дія” вже зараз можна побачити штрафи за ДТП, виконавчі впровадження. А на порталі “Дія” можна побачити бізнес або землю, яким володіє людина.

Читайте більше новин на сайті “Діловий Переяслав”