Експерти попереджають про значне здорожчання продуктів харчування

Перед великодніми святами українців очікує подорожчання харчових продуктів відразу на 75%. Стабільно високі ціни триматимуться аж до травня поточного року, як повідомляють українські експерти.

Експерти попереджають про значне здорожчання продуктів харчування

Як прокоментував ситуацію виконавчий директор Економічного дискусійного клубу, вже зараз в Україні спостерігається підвищення цін на овочі – вони стали дорожчими на 25%.

Надалі ціни можуть зрости ще більше – приблизно до 75%.

Головними причинами такої ситуації стане традиційне підвищення цін напередодні травневих свят. Також на ситуацію впливає більш висока вартість зберігання овочів і фруктів.

Згідно з дослідженнями компанії «Делойт» в Україні, карантинні обмеження, введені з весни 2020 року, вплинули на споживчі звички 63% українців.

Відомо, що найбільший вплив карантину на споживчі звички спостерігається у віковій категорії «60 років», а найменше – на групу «16-25 років».

Так, в 2020 році 39% українців скоротили частоту здійснення покупок оффлайн і 30% зменшили розміри витрат в офлайн-магазинах. Тоді як 18% опитаних збільшили частоту онлайн-покупок і 22% збільшили обсяг видатків на такі покупки.

Слід зазначити, що в 2020 році 66% українців скоротили витрати на алкогольні напої та 64% стали рідше відвідувати ресторани і бари. 31% респондентів відзначили, що стали витрачати більше на лікарські засоби.

Крім того, за результатами дослідження було виявлено, що 25% українців купують товари місцевого виробництва, навіть якщо ціна на них вище; 56% респондентів відповіли, що знають і купують товари з позначкою «made in Ukraine».

Читайте більше новин на сайті “Діловий Переяслав”