Непрофесіоналізм, недбалість чи намагання щось приховати?

Ми, журналісти «Ділового…», у своїх публікаціях постійно звертаємо увагу своїх читачів на значну долю імітації чи фейковості в роботі нинішньої міської ради. Люди ходять на роботу, отримують із наших податків зарплату та премію, щось роблять і корисне, бо світ влаштований так, що абсолютного добра чи абсолютного зла в ньому не буває. Проте ледь не кожне рішення виконкому чи сесії викликає багато запитань, на які працівники виконавчих органів ради дати відповідь чи то не хочуть, чи не можуть. І це не тому, що вони погані фахівці. Просто вони є заручниками того, хто ними керує.

Так, 30 березня той, хто керує, видав розпорядження про скликання чергового позачергового виконкому (позачервика). Мушу застосовувати цю тавтологію, бо це вже третій позачервик у березні. Взяв рішення, запропоновані до розгляду. Увагу привернуло сьоме: «Про внесення змін до складу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті Переяславської міської ради, затвердженої рішенням виконавчого комітету міської ради від 23.04.2019 № 153-08». Адже комісія з питань ТЕБ та НС – надважлива, особливо в наш тривожний час. Тож звертаюся до минулорічного квітневого рішення, на яке посилаються посадовці. Але тим рішенням комісія затверджена не була, ним тільки вносилися в неї зміни: вивести з її складу Григорія Карнауха та ввести начальника ВУЖКГ Тетяну Сущук, а також призначити заступником голови комісії першого заступника міського голови Олександра Слюсаря. А в заголовку того минулорічного рішення є посилання на ще давніше: на №59-03 від 26.02.2019.

Шукаю й це рішення. Воно також не про затвердження складу комісії з питань ТЕБ та НС, а, як і ті, про які я згадував вище – цьогорічне березневе та минулорічне квітневе – про внесення змін до складу комісії. Цим документом зі складу комісії виводяться Володимир Біліченко, Сергій Бут, Олег Петренко та Володимир Якименко, а вводяться Олена Шосталь, Віктор Коркач, Сергій Полтавець та Лариса Кузьменчук. Проте до цього рішенні є хоча б додаток із повним складом комісії. Буде з чим порівняти цьогорічний склад комісії.

Повертаюся до найсвіжішого рішення. У ньому говориться про введення до складу комісії Валентини Губенко – заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, заступником голови  комісії; та Віктора Жарка – головного спеціаліста відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, секретарем комісії. Дивно. Ніхто з комісії не виводиться, а Віктор Петрович стає секретарем комісії. Відкриваю додаток до цього рішення і у складі комісії виявляю секретарем начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергія Мартинова. Тобто, безпосереднього керівника Віктора Жарка.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення складається з двох працівників: начальника Сергія Мартинова та головного спеціаліста Віктора Жарка. І що, обидва секретарі? (И оба Бунши?) Можливо, в період карантину на них лягає значне навантаження і Сергій Георгійович більше не в спромозі писати довжелезні протоколи, тож йому на допомогу відряджається його підлеглий Віктор Жарко? Був такий відомий французький композитор і диригент Моріс Равель, який 1928 року написав знаменитий оркестровий твір «Болеро». Він грається в одному темпі до 18 хвилин, тож барабанщики змінюють один одного, бо стомлюються тримати складний ритм. Може, й тут така ж ситуація? А може, справа зовсім в іншому?

У будь-якому випадку ми цю ситуацію роз’яснимо й повідомимо читачам. Бо, як підказує досвід та інтуїція, це все не просто так.

Олександр МАТВІЄНКО