Названо умови, за яких МОЗ закликатиме до введення жорсткого локдауна в Україні

В Україні почалася третя хвиля пандемії коронавірусу і в “червоній зоні” виявилося вже чотири області. Ще дев’ять областей знаходяться в “помаранчевій зоні”. Глава МОЗ Максим Степанов назвав умови, за яких влада може ввести новий локдаун в Україні. Про це міністр охорони здоров’я розповів в інтерв’ю для видання Strana.

Як зазначив Степанов, найважчий період за захворюваності припаде на березень і квітень. Якщо найближчим часом в червону зону перейде 13 і більше областей, то МОЗ закликатиме до введення локдауна по всій країні.

“Ми фіксуємо зростання госпіталізацій і захворюваності в певних областях, де ми і вводимо” червону” зону. Зараз ми робимо все, щоб не допустити колапсу медичної системи. Ми дивимося на показники: рівень госпіталізації вище 60%, рівень заповнюваності ліжок з доступом до кисню вище 65%, динаміка госпіталізацій вище 50% за сім днів – критерій перевищено”, – пояснив Максим Степанов і розповів, за яких умов доведеться вводити локдаун по всій країні.

“У разі перевищення хоча б двох критеріїв протягом трьох днів поспіль, область автоматом перекладається в” червону зону” протягом 48 годин і знаходиться там до стабілізації ситуації. Якщо ми говоримо про всю країну – якщо понад 13 областей перейдуть в” червону “зону і всі критерії будуть рости по всій країні – доведеться вводити новий жорсткий локдаун. За нашими прогнозами, нас чекає досить важкий період по захворюваності в березні і квітні. Але ми все ж сподіваємося, що при дотриманні захисних заходів по всій країні, такого не станеться” , – зазначив глава МОЗ.