НАЗК підтримало проект про скасування е-декларування для активістів – Рябошапка

Законопроект №6271 пропонує скасувати норму про подання декларацій громадськими активістами, які задіяні у сфері протидії корупції. Вчора Національне агентство з питань запобігання корупції підтримало цю ініціативу, повідомив член НАЗК Руслан Рябошапка.

Законопроект №6271 “Про внесення змін до закону України “Про запобігання корупції” щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій осіб” подали до Верховної Ради народні депутати від “Батьківщини” на чолі з лідером фракції Юлією Тимошенко.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, пропонують скасувати норму про обов’язкове подання е-декларацій громадськими активістами, які задіяні у сфері протидії корупції.

23 березня Верховна Рада проголосувала в другому читанні і в цілому законопроект №6172, звільнивши низку груп військовослужбовців від обов’язку подавати е-декларації. Водночас Рада також ухвалила низку поправок до законопроекту, зобов’язавши, зокрема, подавати електронні декларації членів громадських організацій і всіх їхніх контрагентів.

У посольстві США в Україні заявили, що через рішення Верховної Ради можуть постраждати “члени громадянського суспільства”.

Єврокомісар із питань європейської політики сусідства й розширення Йоганнес Ган також розкритикував подані Радою зміни до закону.

На зустрічі з громадськими активістами президент Петро Порошенко заявив, що законопроект необхідно підписати для військових. Сторони домовилися створити робочу групу з метою розроблення змін до документа.

27 березня Порошенко підписав зміни до закону про е-декларації.