Loading...

Нацбанк очікує погіршення росту ВВП

В Україні зросли ризики того, що зростання реального ВВП за підсумками 2017 може виявитися нижче прогнозу в 2,2%, зробленого центробанком в жовтні цього року.

Про це повідомляється на офіційному сайті НБУ.

“З огляду на більш низький, ніж очікувалося, урожай пізніх зернових і технічних культур, а також високу базу в порівнянні з минулим роком, спад у сільському господарстві в IV кварталі 2017 може бути більш істотним, ніж прогнозувалося”, – пояснює НБУ в релізі.

У той же час центробанк вказує, що зроблена напередодні Держстатом уточнена оцінка зростання ВВП України в третьому кварталі 2017 року до третього кварталу 2016 року на рівні 2,1% відповідає оцінці жовтневої від НБУ.

Регулятор зазначає, що основним драйвером зростання ВВП очікувано виступав внутрішній попит.

“Значна роль внутрішнього інвестиційного та споживчого попиту в зростанні економіки збережеться і надалі, враховуючи високі ділові очікування підприємств і прискорення зростання реальних заробітних плат”, – йдеться в повідомленні Нацбанку.

На його думку, в цілому сприятливою залишається кон’юнктура на зовнішніх ринках, що знаходить відображення як в динаміці світових цін на сировинні товари, так і високих темпах економічного зростання країн – основних торгових партнерів України.

Нагадаємо: зростання реального ВВП України в третьому кварталі 2017 року в річному вимірі (порівняно з тим же періодом минулого року) склав 2,1%.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *