Loading...

“Нафтогаз” продаватиме газ населенню без посередників

НАК “Нафтогаз України” створив нову структуру – ТОВ “Газопостачальна компанія” Нафтогаз України”, яка продаватиме газ населенню

Наразі цим займаються газсбути, які працюють при облгазах.

Видання зазначає, що у вересні 2017 року ТОВ “Газопостачальна компанія” Нафтогаз України” спробувала перетягнути на себе частину клієнтської бази ТОВ “Київоблгазсбут”, яка контролюється групою РГК Дмитра Фірташа.

Про це повідомив Олександр Притика в інтерв’ю “Українській правді”. Впродовж останнього десятиріччя Олександр Притика був відомий на ринку тільки в одному статусі – як глава “Регіональної газової компанії” (РГК), що управляє всім газовим бізнесом олігарха Дмитра Фірташа.
У його підпорядкуванні було два десятки облгазів (операторів газорозподільних мереж) і стільки ж газсбитов (компаній, які продають газ населенню).
Сумарний річний оборот цих активів досягає нескромних 100 млрд грн, але ця цифра одночасно є і прокляттям. Через нескінченні спроби опонентів Фірташа отримати доступ до цього фінансового потоку РГК роками живе під ризиком бути розтерзаним.
Перший в черзі стоїть “Нафтогаз України”. Днями команда Андрія Коболєва запустила в роботу нову структуру – ТОВ “Газопостачальна компанія” Нафтогаз України “. Її мета – зайняти місце згаданих газзсбитів Фірташа. Ця подія і була основним приводом для інтерв’ю УП, але в підсумку вийшло інакше. На наступний день після зустрічі, 21 вересня, Притика повідомив  про свій відхід з РГК.
За неофіційною версією, це рішення було спонтанним. Воно нібито пов’язано з конфліктом між Притикою і Фірташем, що спалахнув на ґрунті розбіжностей при виборі глави однієї з підлеглих РГК компаній – “Харківміськгазу”.
Хоча насправді “харківське питання” було тільки каталізатором. За даними джерел УП, напружені відносини між тепер уже екс-главою “Регіональної газової компанії” і її власником виникли набагато раніше на грунті надмірної, на думку Фірташа, самостійності Притики.
Якою б не була реальна причина події, її наслідки незрівнянно важливіші. За даними джерел УП, обезголовлення РГК спричинить за собою її ліквідацію. У виграші від цього виявиться “Нафтогаз”, перед яким  РГК, яка розвалюється, відкрила ідеальну перспективу стати “санітаром лісу” її активів.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *