НАБУ вручило підозру міністру Насалику

Національне антикорупційне бюро підготувало підозру щодо декларування недостовірної інформації міністру  енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику.

Таку інформацію “Українській правді” підтвердило джерело в правоохоронних органах.

Джерело: співрозмовник “Української правди” в правоохоронних органах.

Національне антикорупційне бюро підготувало підозру щодо декларування недостовірної інформації міністру  енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику.

Пряма мова: “Підозру підготували міністру Насалику”.

Деталі: Підозра стосується декларування недостовірної інформації за ст. 366-1 ККУ.

 Міністру загрожує штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімум доходів громадян (2,4-2,8 млн грн), громадські роботи (150-200 годин) або позбавлення волі на 2 роки із забороною займати певні посади до трьох років.
Вже ввечері 9 липня Антикорупційні органи повідомили підозру щодо декларування недостовірної інформації міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику.Про це інформує прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

“За погодження прокурора  САП детективами НАБУ повідомлено про підозру міністру енергетики та вугільної промисловості України за фактом внесення недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015-2018 роки”, – йдеться в повідомленні.

Розслідування встановило, що у 2014 році підозрюваний отримав у позику 1,249 млн доларів США від фізичної особи. Проте в порушення вимог законоу “Про запобігання корупції”, чиновник не відобразив вказану інформацію у щорічних деклараціях.

 Дії високопосадовця кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України.

Санкція статті передбачає покарання у виді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2,4-2,8 млн грн) або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 Історія питання:

  • За 2017 рік, порівняно з 2016 роком, дохід Насалика зріс на майже 2 мільйони та становив 3 145 973 гривень.
  • У 2018 році ГПУ відкрила справу через недостовірні дані у декларації Насалика за 2016 рік. Розслідування стосувалося декларування міністром недостовірної інформації на суму більшу за 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Нагадаємо: 

  • 8 липня очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що у відомстві погодили повідомлення про підозру одному з міністрів.
  • Також, за словами Холодницького, у САП обговорюється процес повідомлення підозр деяким чинним губернаторам, суддям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *