На уламках літака Качинського знайдено сліди тротилу, – Gazeta Polska

Польська розвідка знала про наявність слідів тротилу на уламках літака президента Польщі Леха Качинського, який розбився під Смоленськом. Як передає Цензор.НЕТ з посиланням на РІА “Новости”, про це йдеться в статті видання Gazeta Polska, яка буде опублікованої 9 листопада.

У статті йдеться про те, що чотири співробітника польської розвідки брали участь в підготовці візиту Качинського до Росії, один з них також загинув в авіакатастрофі. За даними видання, вони значилися співробітниками міністерства закордонних справ Польщі, і майже відразу після катастрофи літака їм стало відомо, що “на уламках Ту-154М присутні сліди вибухових речовин”. Однак ця інформація не була використана.

В даний час польська прокуратура з’ясовує, чи не було скоєно злочин в зв’язку з даною інформацією. Слідство проводиться таємно.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що слідству вдалося відтворити електронну переписку, що стосується організації візиту в Катинь президента Польщі Леха Качинського.

Нагадаємо, що міністр національної оборони Польщі Антоні Мацеревич 4 лютого підписав документи, які дали можливість відновити розслідування смоленської катастрофи, що сталася 10 квітня 2010 року. За рішенням міністра в рамках Комісії державної авіації з розслідування авіакатастроф створена підкомісія, яка проведе нове розслідування катастрофи президентського літака Ту-154М під Смоленськом.

До складу комісії з розслідування смоленської катастрофи увійшов 21 чоловік. Її очолив інженер-конструктор Вацлав Берчінскій, який вважав, що причиною розпаду літака став величезний тиск всередині його кабіни. Раніше Вацлав Берчінскій брав участь в роботах парламентської групи з питань розслідування смоленської катастрофи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *