Ахметов знову багатіє – Bloomberg

Справи українського бізнесмена Ріната Ахметова, який пережив революцію, війну та націоналізацію майна так званими “республіками”, ідуть вгору – статки мільярдера скоротилися з 22 млрд доларів у 2013 році до близько 4 у 2015, але тепер вони прямують до майже 6 млрд доларів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що Ахметов, як і раніше, є найбагатшою людиною в Україні. Він володіє найбльшим в Україні індустріальним конгломератом “Систем Кепітал Менеджмент”, найціннішими активами якого є металургійна компанія “Метінвест” та ДТЕК – вугільний і енергетичний бізнес.

“Обидві компанії мали підприємства у Луганській та Донецькій областях, де на початку 2014 року з’явилися проросійські бойовики. Ахметов був змушений виїхати з рідного Донецька до Києва, а його статки знизилися з 22,4 млрд доларів у січні 2013 року”, – пише Bloomberg.

 “На початку 2017 року активи “Метінвесту” та ДТЕК у Луганську та Донецьку були націоналізовані проросійськими бойовиками після того, як українські військові ветерани розпочали траноспортну блокаду утримуваних бойовиками східних областей”, – йдеться у статті.

Bloomberg зазначає, що Ахметов залишився на плаву, і “Метінвест” повідомив про посилення фінансових результатів у першому півріччі 2018 року у порівнянні з аналогічним періодом 2017.

“За цей же період видобуток вугілля ДТЕК  скоротився на 12,9%, але зусилля з переведення деяких енергоблоків зі споживання антрациту, який недоступний в Україні через транспортну блокаду, на інший тип вугілля дають результати і дозволяють холдингу знизити потреби в імпорті вугілля”, – зазначає видання.

Повідомляється, що ДТЕК до 2020 року спрямує 1,1 млрд доларів на розвиток відновлювальних джерел енергії.

Як повідомлялось, український бізнесмен Рінат Ахметов посів 282 місце в світовому рейтингу мільярдерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *