На Львівщині від пневмонії померла 11-річна дівчинка

На Львівщині від запалення легенів померла 11-річна Вероніка Гащак – мешканка Судової Вишні. У понедліок, 15 лютого, її везли до Львова в дитячу лікарню Охматдит. Дитині стало погано в швидкій, тому лікарі завезли дівчинку до найближчої лікарні в Городку, але через годину в реанімації вона померла. Про смерть дитини повідомили на Facebook сторінці Твіржської школи, де Вероніка вчилася у шостому класі.
Головний лікар Судовішнянського центру первинної медико-санітарної допомоги Юрій Макаруха повідомив, що за допомогою батьки Вероніки звернулися вранці 15 лютого.

У дівчинки було кровохаркання, загальна слабкість. Рентгенологічно було видно, що у неї двостороння пневмонія. Ми робили дівчинці експрес-тест на COVID-19 – він показав негативний результат. Дитину направили на лікування в львівську обласну дитячу лікарню Охматдит, – повідомив Юрій Макаруха.

Але вже по дорозі в лікарню стан дівчинки погіршився і лікарі “швидкої” відвезли дитину в першу найближчу лікарню – Городоцьку центральну районну лікарню.

Дівчинку до нас доставили близько 14:00, її відразу взяли в реанімацію, де лікарі десь годину проводили різні реанімаційні заходи, але, на жаль, вони були неефективними. Дівчинка померла, – розповів заступник директора з медичної роботи Городоцької ЦРЛ Анатолій Матковський.

Лікарі наразі не знають, якого походження пневмонія. Вони шоковані і чекають висновків паталогоанатомів.
У школі про дівчинку і її сім’ю відгукуються позитивно. Кажуть, вона ніколи сильно не боліла, навпаки займалася спортом і була дуже активною. Уже десять днів в школі навчання відбувається дистанційно, тому там і не підозрювали, що шестикласниця захворіла.

Вероніка з благополучної сім’ї. Вона була прекрасною дитиною, зразковою і світлою дівчинкою. Вона ніколи не хворіла і взагалі була спортсменкою, – розповіла завуч школи Марія Приймак.

Вчителі та учні висловили співчуття родині з приводу смерті дитини.