На Київщині зафіксовано випадок пташиного грипу

У селищі Гостомель Київської області зафіксовано спалах грипу птиці у приватному домогосподарстві котеджного містечка «Канадське селище» Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Київській області.

З 19 січня введено карантин щодо грипу птиці, застосовано зонування і запроваджено обмеження.

До буферної зони (захисту) віднесено територію навколо неблагополучного пункту радіусом 3 км, до якої включено котеджне містечко «Канадське селище» та місцевість Мостище у Гостомелі.

До зони спостереження (нагляду) потрапили територія навколо неблагополучного пункту радіусом 10 км: села Мощун, Горенка, селище Гостомель, смт Коцюбинське, міста Ірпінь та Буча Київської області.

Наразі вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження грипу птиці.

Довідково:

Грип птиці, це висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, для якої характерний гострий перебіг з явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення.

На грип хворіє птиця будь-якого віку, а смертність при захворюванні досягає 80-100%.

Крім того, наразі лікування пташиного грипу не розроблено!

Захворювання призводить до значних економічних збитків, які пов’язані зі смертністю тварин та знищенням поголів’я птахів в епізоотичному осередку.

Крім того, на «пташиний грип» можуть хворіти люди. Так, одночасна циркуляція людських типів вірусів грипу (H1N1, H3N2, H2N2) і високопатогенних штамів пташиного грипу (H5N1, H7N3) може призвести до утворення пандемічного варіанта вірусу пташиного грипу H5N1, що є небезпечний для людини.

Дії при підозрі на захворювання:

1) обов’язково повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини державних установ про всі випадки загибелі птиці або про не властиву їм поведінку;

2) до прибуття спеціалістів ветеринарної медицини, дотримуючись правил особистої гігієни, ізолювати підозрілу на захворювання птицю.