Заарештовано засновники фірми, що займалася офшорами Порошенка

Два засновники панамської юридичної фірми Mossack Фонсека були затримані в суботу за звинуваченням у відмиванні грошей у справі, пов’язаній з корупційним скандалом в Бразилії. Про це повідомили в генпрокуратурі країни, пише Reuters, передає Економічна правда.

Засновники фірми Юрген Мозак і Рамон Фонсека заарештовані через ризик, що вони можуть покинути країну.

Генеральний прокурор Панами Кенія Порселло заявила, що за даними слідства фірма “може бути визнана злочинною організацією, яка займалася приховуванням активів або грошей сумнівного походження”.

Протягом року розслідуванням, яке призвело до цього арешту, займалися прокурори Бразилії, Перу, Еквадору, Колумбії, Швейцарії та США.

У четвер прокурори провели обшуки в офісах Mossack Фонсека, а в п’ятницю відбулися обшуки в будинках засновників фірми.

Як відомо, кілька мільйонів документів Mossack Фонсека, так званий “Панамський архів”, стали основою для розслідування, проведеного Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ) за участю Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), а також інших партнерів.

В ході розслідування було встановлено, що з фірмою, що займається реєстрацією офшорів, пов’язані десятки компаній, бізнесменів і політиків з різних країн світу, в тому числі і з України.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *