МОЗ УКРАЇНИ ОФІЦІЙНО порекомендував ЛІКАРНІ “ОХМАТДИТ” ВВЕСТИ платні медпослуги
Акредитаційна комісія рекомендувала Національній дитячій спеціалізованій лікарні (НДСЛ) “Охматдит” (Київ) ввести платні медичні послуги, повідомила глава комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.
“На минулому тижні “Охматдит “отримав припис від акредитаційної комісії ввести платні послуги. Це не просто катастрофа, це – нерозуміння тих катастрофічних помилок, які сьогодні допускає виконавча влада.” Охматдит “- це центральна лікарня, яка надає вторинну і третинну спеціалізовану медичну допомогу, люди не зможуть платити співоплати на лікування дітей. Не змігши забезпечити центральну лікарню гарантованим лікуванням і змушуючи її виходити на співоплати – це управлінська катастрофа “, – заявила Богомолець на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” в п’ятницю, 7 липня 2017 року.
У свою чергу, завідувач відділенням трансплантації кісткового мозку Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку “Охматдиту” Олег Рижак уточнив, що рекомендація МОЗ про введення в “Охматдиті” платних медпослуг зафіксована у висновках акредитаційної комісії, яка акредитувала лікарню “Охматдит” як лікувальний заклад вищої категорії. “Як комісія не старалася, щоб цього не сталося, лікарня пройшла акредитацію”, – сказав він.
О.Рижак зазначив, що у висновку акредитаційної комісії “є дивні речі щодо платної медичної допомоги та оновлення парку обладнання відділення трансплантації кісткового мозку”. “Хто його повинен оновлювати? Останні закупівлі обладнання проводилися в 2007 році. Тепер я, напевно, повинен за свою зарплату купити апарат, який коштує $100 тис., щоб оновити обладнання?”, – сказав він.
Крім того, за словами О.Рижака, акредитаційна комісія рекомендувала “Охматдиту” створити реєстр неспоріднених донорів кісткового мозку, в той час як такий реєстр вже кілька років створено в структурі Державного експертного центру (ДЕЦ), але не працює.
Президент благодійного фонду “Допомога онкохворим дітям” Валентина Маркевич зазначила: “Трансплантація кісткового мозку від нерідного донора в Україні не здійснюється – немає ліків”. При цьому, за її словами, витрати на лікування лейкозу можуть скласти 450 тис. грн, на лікування лімфогранулематозу – понад 5 млн грн.
Як повідомлялося, 30 травня співробітники “Охматдиту” звернулися до Президента України Петра Порошенка, голови профільного парламентського комітету Ольги Богомолець, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, а також до в.о.міністра охорони здоров’я Уляни Супрун з проханням включити лікарню до переліку організацій, які не підлягають реорганізації. У той же час 31 травня конкурсна комісія МОЗ визначила переможцем конкурсу на посаду головлікаря “Охматдиту” Ірину Садовяк, яка однією з головних цілей на даній посаді визначила якраз реорганізацію лікарні.