Буде недобре, якщо значні обсяги українських земель опиняться в руках мешканців інших країн, – європейський дипломат

Мінгареллі заявив, що законодавці мають розробити певні запобіжники

Європейський союз з розумінням ставиться до формули проведення земельної реформи в Україні, відповідно до якої значні обсяги земель можуть купуватися виключно громадянами України, а не іноземцями. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Зокрема на питання, чи розуміє ЄС існування побоюваннь в українському суспільстві щодо небезпеки скупки землі за безцінь, дипломат відповів так, що Євросоюз вважає, що «земельна реформа має бути проведена так, щоб уникнути [таких] ризиків».

«Розробники реформи у Міністерстві аграрної політики добре обізнані в цих питаннях. Наскільки ми розуміємо, саме громадяни України, а не іноземці, матимуть можливість купувати значну частину землі. Безумовно, ми розуміємо, що це буде не дуже добре, якщо значні обсяги земель опиняться в руках мешканців інших країн. Тому певні гарантії мають бути передбачені в законах, які стосуватимуться реформи», – сказав він.

Нагадаємо, посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що підстави для скасування безвізового режиму для України є чіткими і зрозумілими і полягають, зокрема, у значному зростанні кількості незаконних мігрантів, відчутному збільшенні шукачів притулку та іншому.

Раніше Мінгареллі заявив, що Україна має робити все можливе для виконання зобов’язань, взятих в рамках Угоди про асоціацію та створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі.