МОГЕРІНІ НАЗВАЛА ПОЗИЦІЮ ЄВРОСОЮЗУ ЩОДО МИРОТВОРЦІВ НА ДОНБАСІ

Мінські домовленості залишаються планом врегулювання ситуації на Донбасі.

Європейський Союз готовий підтримати введення миротворчої місії на Донбас, якщо це ухвалить Рада Безпеки ООН.

Про це в інтерв’ю УНІАН заявила високий представник Європейського Союзу у закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Могеріні.

“Рішення про таку місію приймається Радою Безпеки ООН, а не Європейським Союзом. Якби місія, узгоджена Радою Безпеки ООН, могла б допомогти просуванню реалізації Мінських угод, ми б, звичайно, були тільки “за”, – сказала вона.

При цьому Могеріні зазначила, що саме Мінські домовленості є планом врегулювання ситуації на Донбасі.

“Мінські угоди ще повністю не реалізовані, і ми як і раніше вважаємо, що вони мають бути. Це мета переговорів у рамках Тристоронньої контактної групи та обговорення в “нормандському форматі”. Мінськими угодами, дійсно, як це було вкрай необхідно, вдалося зупинити небезпечну ескалацію насильства. По-друге, вони надали план врегулювання ситуації, з якою ми стикаємося, таким чином, щоб повністю поважати територіальну цілісність і суверенітет України”, – сказала очільниця європейської дипломатії.

Нагадаємо, раніше на замовлення колишнього глави НАТО Андерса Фог Расмуссена, який нині є радником президента України Петра Порошенка, було складено звіт щодо миротворчої місії на Донбасі. У звіті йдеться, що Швеція, яка не є членом НАТО, може бути запропонована до складу миротворчої місії як провідна країна (представник США). Також у доповіді

До України потрібно ввести 24 тисячі миротворців – доповідь ООН
було запропоновано приєднати до військово-повітряних сил України близько 20 тисяч солдатів з країн, що не входять до НАТО, та 4 тисячі поліцейських, які допоможуть врегулювати кризу в Україні.

Так, Україна та її західні союзники пропонують повномасштабну місію ООН, що перебуватиме на всій окупованій території Донбасу, включно з кордоном із Росією, і гарантуватиме безпеку загалом, а не лише для спостерігачів ОБСЄ, а також візьме під контроль склади озброєння російських гібридних сил на окупованій території, контролюватиме роззброєння незаконних збройних формувань тощо.  Пропонується ввести 20 тисяч миротворців та 4 тисячі поліцейських. Росія відкидає такий варіант, який зменшив би її вплив на окуповані території, й хоче, аби миротворці були лише на лінії зіткнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *