Мінсоцполітики: Кабмін переводить пенсіонерів з Укрпошти в банківські установи

Пенсіонерів чекають зміни. Зокрема, запроваджується отримання пенсій та грошових допомог через поточні рахунки в банках. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики на сторінці у Facebook.
Ідеться про те, що Кабінет міністрів підтримав пропозицію Міністерства соціальної політики про переведення на обслуговування в банки пенсіонерів, які отримують пенсії через Укрпошту.
Таким чином 1 вересня 2021 року, згідно з рішенням уряду, пенсії будуть нараховуватися більшості пенсіонерів на рахунки в банки, окрім:
– осіб з інвалідністю першої групи;
– осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду;
– пенсіонерів категорії “80+”;
– одержувачів державної соціальної допомоги (особи, які не мають права на пенсію, та громадяни, які отримують допомогу з догляду).
Крім цього, пенсіонери мають вибрати банківську установу до 1 вересня 2021 року. Якщо одержувач не зробить цього у визначений термін, рахунок автоматично відкриють у банку, який визначить Кабмін.
Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через установу, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.
У Мінсоцполітики вважають, що отримання пенсій та грошових допомог через поточні рахунки в банках надасть можливість одержувачу в будь-який час мати інформацію про фактичні суми перерахованих йому пенсій та грошових допомог, перевіряти їх, мати можливість документально підтвердити перераховані суми за будь-який період у випадках необхідності або спірних ситуаціях. Такий механізм спрятиме прозорості та підконтрольності виплати пенсій та грошових допомог.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”