Вулицями Каїру пройшли 22 мумії фараонів

Двадцять дві мумії фараонів пройшли вулицями Каїру в суботу ввечері приголомшливою королівською процесією від Єгипетського музею на площі Тахрір до нового Національного музею єгипетської цивілізації (NMEC) у Фустаті. Подія ознаменувала офіційний запуск NMEC.

Королівські мумії – 18 королів та чотири королеви – переміщувалися у процесії на тлі феєрверків та були розташовані за віком на спеціально побудованих фараонських колісницях золотого кольору, обладнаних системою підвіски на повітрі для поглинання вібрацій, а також відповідними іменами фараонів арабською, англійською та ієрогліфами. Секененре Тао II, який царював над Верхнім Єгиптом близько 1600 р. до н. е., був на чолі параду, тоді як Рамзес IX, який правив у 12 столітті до н. е., був у кінці колони. Відповідно до суворих міжнародних стандартів щодо перевезення артефактів, королівські останки розміщували у найсучасніших стерильних вітринах, щоб гарантувати їхню бездоганну збереженість.

Супроводжували мумії 60 мотоциклів, 150 коней та музичний ансамбль фараонів під керівництвом відомого єгипетського маестро Надера Аббассі. Відповідно до величі древніх правителів, процесія розпочалася салютом із 21 гармати, обійшла обеліск на сусідній площі Тахрір, а потім рушила вздовж Нілу до NMEC, де президент Єгипту Абдель Фаттах Ель-Сісі особисто привітав мумій-фараонів у їхньому новому постійному домі у Фустаті, де знаходиться Національний музей єгипетської цивілізації. У 40-хвилинному параді взяли участь 12 єгипетських знаменитостей. Подію транслювали понад 200 телеканалів з усього світу.

Наступні два тижні безцінні артефакти перебуватимуть у лабораторії NMEC, де їх підготують до встановлення у їхніх нових вітринах у Королівському залі мумій за зразком Долини королів – району, де розміщені їхні оригінальні гробниці. На виставці буде детальна інформація про історичну історію королівських сімей, КТ-скани та детальні аналізи ДНК. Королівський зал мумій відкриється для відвідувачів 18 квітня, у День всесвітньої спадщини.

Вулицями Каїру пройшли 22 мумії фараонів

Вулицями Каїру пройшли 22 мумії фараонів

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”