Неймовірно: у каліфорнійській пустелі надрукують на 3D-принтері екологічний район

У місті Ранчо Міраж, що в американському штаті Каліфорнія, з’явиться новий район, в якому всі будинки будуть надруковані на 3D-принтері, пише The Guardian. Над проєктом працювали дві каліфорнійські компанії – Palari і Mighty Buildings. Будівництво почнеться наприкінці цього року, а завершать навесні 2022-го, уточнює Dеzeen.

Неймовірно: у каліфорнійській пустелі надрукують на 3D-принтері екологічний район

Район складатиметься з 15 екологічно чистих будинків площею 135 квадратних метрів з нульовим споживанням енергії. Це буде перший район в світі, де всі потреби будуть забезпечуватися за рахунок сонячної енергії. Деякі будинки також зможуть використовувати батареї Tesla Powerwall для зберігання сонячної енергії.

У кожному будинку буде три спальні і дві ванні кімнати. Зроблені вони будуть з модульних панелей, надрукованих на заводі в Окленді, а збиратимутьїх на будівельному майданчику «на зразок блоків Lego». Ванні кімнати, шафи та матеріали для інтер’єру, які не можна надрукувати на 3D-принтері, виробляються з екологічно чистих матеріалів.

Матеріал, що використовується для друку, твердне майже відразу. Це дозволяє додавати дах, шари ізоляції та зовнішні елементи за один прийом. Принтери компанії здатні побудувати будинок площею 32,5 квадратних метрів менш ніж за 24 години.

На кожній дільниці буде басейн і вільний простір, де можна встановити різні зручності — кабінки для переодягання, джакузі, вогнищеві ями і душ на відкритому повітрі. На територій будинку буде облаштована станція зарядки електромобілів, а кожен будинок матиме технологію DARWIN, яка фільтрує повітря і воду, а також може програмувати схеми освітлення.

Найдешевший будинок обійдеться в 595 тисяч доларів. У максимальній комплектації ціна ділянки сягатиме 950 тисяч доларів – покупці зможуть додати до основного будинку ще один, меншого розміру, з двома спальнями і однією ванною

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”