Мінімальний пенсійний стаж буде 25 років, а вік пенсійний піднімати не будуть… О, як!

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман анонсував підвищення мінімального страхового стажу для отримання пенсії за віком. Про це він заявив в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Так, відзначається, що мінімальний стаж буде підвищений з нинішніх 15 років до 25.

“Ми вважаємо, що до 25 років – це абсолютно оптимальний стаж, який притаманний більшості українських громадян”, – пояснив він.

– Там не буде підвищення пенсійного віку, там не буде цього. Там буде скасування оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів. Там є підвищення пенсій для українських пенсіонерів. Від 200 до тисячі гривень щомісячної доплати отримають 5,62 мільйонів українських пенсіонерів. Це не якась подачка. Від 300 гривень і вище отримають чотири мільйони українських пенсіонерів. Це буде щомісяця при тому, що інфляція буде стабільною. Крім того, ми в цьому році зробимо ще одну індексацію для всіх інших пенсіонерів, – розповів Гройсман.

Все так красиво, але де “собака” зарита?

До речі, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів висловив побоювання, що в найближчі місяці, коли будуть винесені на розгляд закони про пенсійну реформу і створення ринку землі, найбільшими ворогами держави стануть саме популісти, і доведеться долати їх опір.

“Тут буде вкрай важливо донести до суспільства невідворотність, критичну необхідність радикальних змін. Інакше програємо. А те, що ми будемо рішучими, не сумнівайтеся”, – зазначив Кубів.