Меморандум проти РФ в арбітраж ООН: Зеркаль назвала варіанти розвитку подій

Після подачі Україною в Міжнародний трибунал ООН меморандуму про порушення РФ Конвенції з морського права є два варіанти розвитку подій.

Про це в ефірі “5 каналу” заявила заступник міністра закордонних справ, представник України в Міжнародному арбітражному суді у цій справі Олена Зеркаль.

 “Перший варіант розвитку подій – це коли справа не поділяється на дві фази, і йде по звичайному розгляду по суті і по юрисдикції разом, у росіян є 9 місяців на підготовку меморандуму, так само, як у нас було, починаючи від сьогоднішнього дня”, – підкреслила Зеркаль.

“І є інший варіант, і ми вважаємо, що цей варіант буде застосований. Вони можуть протягом трьох місяців подати свої заперечення щодо відсутності юрисдикції у трибуналу розглядати цю справу. І звичайно, ми розуміємо, що з огляду на вибори, з огляду на все, що відбувається в Російській Федерації, що це більш імовірний сценарій”, – наголосила заступник голови МЗС.

“Якщо вони ідуть по цьому імовірному сценарію, то в них є три місяці на підготовку заперечень – це 19 травня, після цього Україні також надається три місяці на підготовку контраргументів по юрисдикції.

Потім сторони обмінюються додатковою інформацією на підставі того, що вони отримали одна від одної, і вже арбітраж визначає дату, коли будуть слухання, скільки вони будуть тривати, а після слухання визначається, скільки потрібно часу, щоб прийняти рішення”, – пояснила вона.

“Фактично, це зараз наша претензія, обґрунтована доказами, фактами, свідченнями, експертною думкою, позицією, яка розглядалася в процесі різних судових розглядів, включаючи арбітражні розгляди, які завершилися в минулому та позаминулому році, і які стосуються питання Південно-китайського моря, Маврикію, судна Arctic Sunrise – це корабель Greenpeace, що був захоплений росіянами”, – зазначила Зеркаль.

Як повідомлялось, Україна подала меморандум в арбітражному провадженні проти Російської Федерації за Конвенцією ООН з морського права. Він доводить порушення прав України в Чорному й Азовському морях та у Керченській протоці.

Президент Петро Порошенко призначив заступника міністра закордонних справ Олену Зеркаль представником України в Міжнародному арбітражному суді у цій справі.

Україна ініціювала арбітражне провадження проти РФ у вересні 2016 року “з метою захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до Криму акваторіях в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *