Медведчук відповів Порошенкові, перед ким “опускав голову”

Віктор Медведчук у своєму блозі на podrobnosti.ua  відповів на слова Петра Порошенка, про що останній говорив у інтерв’ю “Українській правді”

Кум Путіна, лідер “Опозиційної платформи – За життя” Віктор Медведчук відреагував на інтерв’ю екс-президента, лідера партії “Європейська солідарність” Петра Порошенка.

Порошенко: “(Не було періоду – ред.) в українській історії, коли Медведчук не мав ролі і впливу. Наголошую на тому, що це було в кожен з років країни”.

“Тільки при Порошенку він цього не мав. При Порошенку він навіть не балотувався! При Порошенку він навіть не намагався забезпечити такий вплив на інформаційні канали!”.

 “Медведчук при мені голову не міг підняти!”

Медведчук: “Піднімати голову мені не було необхідності, тому що я в своєму житті не опускав її ні перед ким. Я принципово і послідовно відстоював і відстоюватиму свою політичну позицію, боротьба з якою стала сенсом діяльності української влади, очолюваної Порошенком.

Через свого поплічника – голову СБУ Василя Грицака – Порошенко нацьковував на мене особисто, мою сім’ю (були напади на моє житло, а також офіс очолюваної мною громадської організації) підконтрольних йому націонал-радикалів.

Кум Порошенка – генпрокурор Юрій Луценко, виконуючи політичне замовлення, порушував кримінальні справи як проти мене, так і проти учасників руху “Український вибір”.

Порошенко: “Предметом моїх зустрічей з Медведчуком була виключно діяльність Тристоронньої контактної групи, полонені, а також передача пропозицій української сторони Путіну. Тому що я телефонних переговорів з Путіним за останній час не мав, і єдине, що йому могли передавати, ось це. Інших предметів у нас не було. Точно”.

Медведчук: “В інтерв’ю Порошенко замовчує по багатьох питаннях, які ми обговорювали, обмежуючись лише згадкою про обміни утримуваними особами. Але при цьому він не розповідає про те, як перешкоджав поверненню людей додому і зривав ці обміни, внаслідок чого за останні півтора року вони не проводилися з його вини. Він діяв так, тому що не зміг би “ліпити” з Росії образ агресора, якби всі утримувані особи повернулися з Донецька, Луганська і РФ додому, до своїх родин”.

Нагадаємо, що минулого року під час дебатів у британському парламенті, на яких обговорювали загострення ситуації в Азовському морі та введення в Україні воєнного стану, депутат від Шотландської національної партії Мартін Дохерті-Г’юз закликав розслідувати зв’язки президента України Петра Порошенка і Віктора Медведчука – лідера проросійської громадської організації «Український вибір», якого як в Україні, так і поза її межами часто називають «правою рукою Путіна».

Повний текст дебатів, опублікованих на офіційному сайті парламенту, можна переглянути тут.

«На тлі нелегальних і аморальних дій Росії в Україні президент України фліртує з воєнним станом. Коли отримують повноваження, передбачені воєнним станом, від них рідко відмовляються охоче, і незміцнілі демократії, які вдаються до них, рідко виживають. У цьому контексті чи може міністр запевнити Палату громад, що зв’язки між президентом України і «правою рукою» Володимира Путіна Віктором Медведчуком будуть повною мірою розслідувані та виявлені, і що ми, як член Європейського союзу, – доки ми ним є, – будемо з усією силою підштовхувати решту Європейського союзу до спільної дії і забезпечення того, щоб щодо Росії були запроваджені ще серйозніші санкції?» – сказав Мартін Дохерті-Г’юз.

Раніше  журналісти “Схеми” зробили матеріал і писали про те, що Медведчук регулярно їздить на Банкову в адміністрацію Порошенка. Зокрема про те йшлося у розслідуванні журналіста програми «Схеми: корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу «UA: Перший») Михайла Ткача «Порошенко та Медведчук. Спільники?».

Журналістам вдалося зафіксували неафішований візит Медведчука до приватної оселі президента в Козині.

Протягом чотирьох місяців спостереження за візитерами президента «Схеми» помітили, що Віктор Медведчук регулярно приїжджає до адміністрації голови держави. А напередодні запровадження Росією санкцій проти українських громадян і компаній Порошенко і Медведчук зустрічалися щонайменше двічі – в адміністрації президента (24 жовтня) і вдома в Порошенка у Козині (27 жовтня).

Як повідомляють «Схеми», щоразу зустрічі Медведчука і Порошенка намагалися утаємничити – працівники Управління державної охорони і Національної поліції вчиняли спроби запобігти фіксації цих фактів журналістами.

У прес-службі Порошенка зустрічі з Медведчуком «Схемам» пояснили так: «Президент провів кілька зустрічей із Медведчуком, на яких висловив незадоволення через затягування процесу звільнення українських політв’язнів Кремля, яких незаконно утримують в Росії та на окупованих нею територіях, і виключно для зрушення з мертвої точки цього питання».

У Порошенка заперечили спільні з Медведчуком бізнес-інтереси, а також наголосили, що президент «відкрито називає Росію країною-агресором і не поділяє ідеї та політичні висловлювання Віктора Медведчука».

«Президент Петро Порошенко не мав, не має і не збирається мати жодних спільних бізнес-інтересів чи бізнесів зі спецпредставником СБУ з питань звільнення заручників в гуманітарній підгрупі ТКГ в Мінську Віктором Медведчуком», – наголосили в адміністрації президента.

Віктор Медведчук на запит журналістів тоді не відповів.

Історія питання: 

  • За результатами парламентських виборів 21 липня, партія “Опозиційна платформа – За життя” набрала 13,05%, або 43 місця у Верховній Раді, “Європейська солідарність” – 8,10%, або 25 місць у парламенті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *