Машини, квартири та гроші: чиновники показали “подарунки”, в рази дорожчі від офіційних доходів

В електронних деклараціях українських чиновників після 1 січня 2018 року відбулися значні зміни.

Серед придбань за минулий рік: квартири, машини, грошові подарунки, передає “Народна Правда” з посиланням на сюжет ТСН.

Головлікар харківської поліклініки Олена Шаповалова придбала собі Toyota останньої моделі за 700 тисяч гривень, хоча річна  зарплата чиновниці становить лише 101 тисячу гривень.

Керівник відділу прокуратури Києва Вадим Орлов змінив свій старенький Nissan на Honda Civic за більш ніж 600 тисяч гривень, хоча його річна зарплата втричі менша за вартість нового авто.

Новий Ford Kuga за 800 тисяч гривень з’явився в одного з керівників військової частини в Києві Сергія Мороза.

Нарешті здійснилася мрія керівниці відділу кадрів Печерського суду Валентини Донченко – вона змогла змінити свій Mercedes 2001 року на авто цієї ж марки 2013 року. У соцмережах дівчина написала, що на Mercedes вона заробила, а в коментарі заявила, що купила машину на решту від продажу іншого майна. “У мене лишилося з продажу квартири 925 тисяч. Ще питання є?”, – сказала вона.

Працівниця Міністерства культури Юлія Юрченко на новий рік отримала квартиру майже за мільйон гривень. За рік вона заробляє вдесятеро менше, а річний дохід її чоловіка-копа менший у 15 разів. “Дід Мороз приніс”, – прокоментувала вона походження коштів на цю покупку.

Нагадаємо, народний депутат Євгеній Гєллєр отримав у подарунок від своєї 97-річної бабусіОльги Фрідман 17,8 мільйонів гривень.

А народний депутат Костянтин Іщейкін в 2014 році продав своїй тещі квартиру і паркомісце в курортному місті Варна в Болгарії, а влітку 2016 переписав болгарську компанію “Юкон Інвест” на свого помічника Сергія Соколовського.

Раніше також повідомлялося, що “скромний” чиновник раптово розбагатів. Директор Департаменту екології та природних ресурсів Харківської ОДА Андрій Тимчук став багатшим на 15 мільйонів, також у сім’ї є близько 26 мільйонів гривень готівкових коштів.