Людину, нібито помічену біля машини Шеремета перед його вбивством, звільненили з СБУ у 2014 році – спікер

За словами речника СБУ Олени Гітлянської, Ігор Устименко, який став фігурантом журналістського розслідування про загибель Павла Шеремета, дійсно, раніше був співробітником спецслужб.

Служба безпеки України спростовує інформацію про присутність її чинного співробітника біля будинку журналіста Павла Шеремета в ніч перед його загибеллю. Про це написала спікер спецслужби Олена Гітлянська на своїй сторінці у Facebook.

Про появу людини на прізвище Устименко біля будинку Шеремета йшлося у фільмі “Вбивство Павла”, презентованому агентством “Слідство.Інфо” та міжнародною мережею Organized Crime and Corruption Reporting Project.

Устименко (ліворуч) дійсно служив у СБУ, підтвердила речник спецслужби

“Повідомляємо, що Устименко Ігор Андрійович був звільнений зі Служби безпеки України 29 квітня 2014 року”, – повідомила спікер.

Також Гітлянська вважає, що автори фільму повинні були заздалегідь звернутися до СБУ.

“Якби журналісти звернулися до нас із запитом про пана Устименка не після виходу програми в ефір, а до неї, можливо, не було б про що розповідати”, – написала вона.

 


У коментарях Гітлянській нагадали, що автори розслідування самостійно встановили, що Устименко, вірогідно, не був у штаті СБУ на момент убивства журналіста.

“Очікували б почути від вас інше: дякуємо журналістам, ця людина, наш колишній працівник, буде допитана, буде з’ясовано особу її колеги, він теж буде допитаний”, – прокоментував публікацію Гітлянської заступник генерального директора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв.“Нічого було б розповідати? Цікаве формулювання. Олено, дайте відповідь, будь ласка: СБУ якось буде сприяти тому, щоб цю людину знайшли і допитали? Чи ви будете радити журналістам просто “нічого не розповідати”? І може, взагалі забути про цю справу?” – написала головний редактор “Української правди” Севгіль Мусаєва.Шеремет загинув уранці 20 липня 2016 року в Києві внаслідок вибуху машини, що належала співзасновниці “Української правди” і його цивільній дружині Олені Притулі.