АДВОКАТ ЄВРОМАЙДАНІВЦІВ ВИМАГАЄ ПЕРЕВІРИТИ SMS ПРО УКРАЇНУ, ЩО НІБИТО НАЛЕЖАТЬ ДОЧКАМ МАНАФОРТА

Український адвокат з захисту прав людини, яка представляє інтереси сімей постраждалих на Майдані у справі за обвинуваченням екс-співробітників спецпідрозділу “Беркут” у вбивстві активістів Євромайдану 2014 року, Євгенія Закревська попросила прокуратуру розслідувати SMS-повідомлення нібито однієї з доньок політтехнолога Пола Манафорта.

За словами Закревської, Манафорт міг мати вплив на екс-президента Віктора Януковича у той час, пише CNN.

“Ти знаєш, що він вбивав людей в Україні? Свідомо”, – йдеться у повідомленнях, які нібито писала Андреа Манафорт у березні 2015 року до сестри про свого батька.

Також вона додала у цій же самій розмові: “Чи знаєш, кому належить ця стратегія, яка призвела до цього, за якою людей мали висилати або вбивати? Він не має жодних моральних чи юридичних меж”.

Своєю чергою, сам Манафорт наразі не підтвердив, чи були всі ці повідомлення правдиві. Окрім того, зазначається, що у четвер, 9 березня, Євгенія Закревська звернулася із клопотанням до прокуратури щодо перевірки змісту SMS-повідомлень і вжити заходів, щоб змусити владу США допитати Манафорта.

“Я закликала з’ясувати твердження, які вказані у повідомленнях щодо Манафорта і зв’язатися з нами з будь-якою інформацією, яку він може надати щодо тих подій”, – зазначила Закревська.

Вона також додала, що це не виключає вплив Манафорта на дії і рішення Януковича у той час. Однак начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк підтвердив, що його відомство отримало заяву Закревської. Також він зауважив, що текстові повідомлення будуть перевірені і потенційно введені у якості доказів.

“Ми будемо ретельно перевірити, щоб переконатися в тому, чи вони є реальними чи ні”, – сказав він.

Нагадаємо, співпраця Пола Манафорта з екс-президентом Віктором Януковичем стала предметом занепокоєння його доньок. Про це стало відомо із SMS-повідомлень, які нібито належать членам сім’ї Манафорта: хакери зламали телефон однієї з доньок політтехнолога й виклали її листування в Мережі. Сам Манафорт підтвердив хакерську атаку на телефон його дочки, але відмовився коментувати власне повідомлення з листувань, писало Politico.

У виданні зазначали, що з телефону Андреа Манафорт було викрадено 280 тисяч повідомлень, датованих від 9 жовтня 2012 року до 7 вересня 2016 року. Викрадені листування закінчуються датою за три тижні до відставки Пола Манафорта у зв’язку зі скандалом, який спалахнув через його можливі зв’язки в Україні і Росії. У повідомленнях дочки політтехнолога, зокрема, висловлюють занепокоєння через співпрацю батька як з Януковичем, так і з Дональдом Трампом під час його передвиборчої кампанії.

Окрім того, раніше видання The New York Times повідомляло, що екс-радник Віктора Януковича Пол Манафорт міг отримати 12,7 мільйона доларів протягом 2007-2012 років з прихованої каси “Партії регіонів”. Водночас Манафорт заперечив отримання будь-яких грошей.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *