Лише четверо депутатів вирішили відпочивати в санаторіях ВР

У 2017 році лише четверо народних депутатів України відпочили в закладах, що перебувають в сфері управління Верховної Ради України. Таку інформацію КВУ отримав від Апарату Верховної Ради у відповідь на інформаційний запит.

Апарат ВРУ повідомив, що наразі в сфері управління Верховної Ради перебувають такі заклади: державні підприємства «Пансіонат матері та дитини «Таврійські зорі» та «Готельно-оздоровчий комплекс «Затока», що розташовані в м. Скадовськ Херсонської області, а також бази відпочинку «Конча-Заспа» та «Пуща-Водиця» в м. Києві.

За 2017 рік у зазначених закладах відпочило разом із сім’ями 4 народні депутати ВРУ VIII скликання та 6 депутатів попередніх скликань.

Державні санаторїї Верховної Ради є рудиментом минулого, із яким давно час попрощатися. Більшість депутатів ніколи в них не відпочивали, а тому утримання відповідних закладів є недоцільним. Готельні комплекси, санаторії, пансіонати ВР мають бути продані на відкритому конкурсі», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Відповідно до чинного законодавства народні депутати не мають пільг щодо забезпечення путівками для санаторно-курортного лікування. Відповідне положення було виключене із Закону «Про статус народного депутата України» в 2014 році. За інформацією в Мережі, вартість проживання в пансіонаті «Таврійські зорі» в однокімнатному «стандарті» складає близько 680 грн за добу.

До 2014 року фінансування санаторіїв Апарату ВРУ здійснювалося з Державного бюджету України. Так, у 2012 році за статтею держбюджету «Фінансова підтримка санаторно-курортного комплексу Управління справами ВРУ» було передбачено 87 млн грн, у 2013 році – 88 млн грн, у 2014 році – 3,5 млн грн (з урахуванням спеціального фонду). Однак у 2014 році було внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 501 від 16 травня 2011 року, якими було скасовано відповідне фінансування з метою економного використання державних коштів

http://tvi.ua/novini/lishe-chetvero-deputativ-virishili-vidpochivati-v-sanatoriyah-vr.html#hcq=PszmDrq