Луценко: Систему е-декларування створили студенти КПІ, а грант на неї розікрали

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що міністр юстиції Павло Петренко звинуватив главу НАЗК Наталію Корчак у брехні щодо роботи реєстру е-декларацій. Насправді систему е-декларування розробили студенти Київського політехнічного інституту, а грант уряду Данії на її створення розікрали. Луценко на цьому тижні вилітає в Естонію, щоб завершити розслідування у справі про використання коштів при створенні реєстру е-декларацій.

Про це заявив Генпрокурор Юрій Луценко під час звіту у Верховній Раді, – повідомляє Цензор. НЕТ.

«Слідство з’ясувало, що жодного конкурсу з обрання переможця створення системи електронного декларування не було. Уряд Данії надав кошти на створення системи електронного декларування для організації ПРООН в Україні. Ця організація визначила виконавця робіт ТОВ «Міранда», що було встановлено працівниками фіскальної служби», – зазначив він.

Луценко додав, що керівник «Міранди» Юрій Новіков підписав угоду і доручив виконання цих робіт вчителю КПІ, а також його студентам.

В той же час Новіков вирішив забрати собі виділені на створення е-декларування гроші і переказав їх через фіктивну фірму на рахунок в Естонії.