Купріян і Устина 15 жовтня: чого категорично не можна робити

На Купріяна і Устину велика ймовірність зустрічі з нечистою силою

Купріян і Устина 15 жовтня: чого категорично не можна робити

15 жовтня за церковним календарем православні віруючі згадують святого Кипріяна і священномученицу Іустину. Ще в цей день в народі відзначається свято Купріян і Устина (дата за старим стилем – 2 жовтня).

  Купріян і Устина 15 жовтня: головні заборони свята

Традиційно ця дата на Київській Русі вважалася днем очищення від омани і позбавлення від злих духів. У народі вірили, що якщо не прочитати відповідну молитву, на людину могли напасти біси. Причому, як правило, чоловіки молилися Купріяну (Кипріяну), а жінці — Устині (Іустині).

Цей період був особливо небезпечним, так як саме на Купріяна і Устину велика ймовірність зустрічі з нечистою силою і злими духами. Остерігатися слід тим, хто не вірить у Бога, грішникам, і тим, хто часто згадує чорта. Варто відзначити, що в цей день потрібно бути дуже уважними, обережними, уникати сварок і суперечок.

Купріян і Устина 15 жовтня: чого категорично не можна робити

Казали, що до п’яниць біси нерідко приходять у своєму натуральному вигляді, позбавляють сну, викликають огиду до їжі і наводять жах. Примітно, що саме цим в народі пояснювали припадки «білої гарячки». Для того щоб уникнути подібного, потрібно прочитати спеціальну молитву.

Купріян і Устина 15 жовтня: чого категорично не можна робити

Ще в цей день у незаміжніх дівчат тривали рукодільні вечірки, при цьому веселощі, які супроводжували їх раніше, зникали. Тепер всі були зосереджені на своїй роботі і лише іноді співали пісні, які були тихими і сумними, їх так і називали «плачем» чи «тугою».

Багато молодих дівчат, які були просватаны до Покрови, з 15 жовтня починали готувати собі придане: ткати тканини з льону для побутових потреб, в’язати, шити одяг, вишивати рушники і святкове плаття. Молоді хлопці вже в вечірках участі не брали, так як потрібно було займатися роботами в батьківських будинках.

Прикмети на свято:

– Якщо вранці на Устину ляже на землю іній, то погода найближчими днями буде стояти сухою і сонячною.
– Якщо весь день йде злива, значить зима буде холодною.
– Якщо немає вітрів і стоїть тиха погода, то до вечора варто чекати на похолодання.
– П’яного обов’язково в цей день чорти відвідають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *