Кронування дерев у Києві тепер відбуватиметься публічно й за новими правилами

Київзеленбуд розробив нові правила догляду за зеленими насадженнями, які не змінювались з 2016 року. Вони стосуються догляду за кронами дерев, повідомив керівник комунального об’єднання Олексій Король. До рішення Київради вони будуть доступні для обговорення громадськості.

Кронування дерев у Києві тепер відбуватиметься публічно й за новими правилами

Зараз в Україні діють правила утримання зелених насаджень, ухвалені у 2006 році. У старих правилах не прописаний догляд за кроною. Новий комплекс заходів з обрізки крон спрямований на підтримання, забезпечення та відновлення нормального росту та розвитку рослин. Очікується, що у випадку прийняття документу, всі дерева та їх крони в місті будуть доглянутими.

«Разом з тим, акцентуємо увагу, що всі дерева та їх крони в місті мають бути доглянутими, без винятку. Надзвичайно важливо робити це в потрібний час, вік і етап розвитку дерева. Все це повинно потім міститися у завданнях на обрізку», – розповів Олексій Король.

Тепер інформація стосовно проведення робіт з обстеження, обрізки та видалення зелених насаджень у Києві буде в публічному доступі. Дані публікуватимуться з посиланням на акти, на сайтах і в соціальних мережах відповідальних за ці роботи.

У 2018 році Київрада встановила мораторій на омолоджувальне обрізання дерев. Заборона діяла протягом двох років. Мораторій не стосується обрізки й видалення аварійних дерев. Після прийняття документа комунальники продовжували обрізати зелені насадження. У Київзеленбуді пояснювали, що обрізають дерева з 15 жовтня до 15 квітня – у період мінімальної циркуляції соків. За їхніми ж словами, вони робили це за виданими раніше актами.

Мабуть, кожен з нас зустрічав у своєму місті дерева, в яких нещадно зрізані гілки і крони. Десь це називають “кронування”, десь — “омолоджуючею обрізкою”, а десь запевняють, що таким чином позбуваються аварійності.

Але чи корисні такі дії? Експерти кажуть, що це катування дерев, яке призводить до їхньої хвороби та, у більшості випадків, неминучої загибелі.

Сьогодні в українських містах спостерігається тенденція на погіршення ситуації з озелененням. Виглядає як  замкнуте коло: там, де спекотні місця – рослини гинуть, без них стає ще більш спекотно і менше шансів на виживання решти рослин. Підвищується середня температура і міста стають некомфортними для життя.

І вирішувати цю проблему потрібно шляхом висадження якісних та корисних для міст саджанців, правильного догляду за ними та за наявними дорослими деревами.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram