У сховищах України запасів газу на третину менше, ніж торік

Запаси газу в підземних сховищах України виявилися на 30% нижче торішніх, про це свідчать дані компанії «Укртрансгаз».

Напередодні у підземних сховищах було 17,6 мільярда кубометрів газу, що становить 57% від усього можливого обсягу. При цьому даний показник на третину нижче торішнього, до середини серпня 2020 го українські ПГС були заповнені на 77,1% (23,8 мільярда кубометрів).

Як раніше заявив директор інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України» Максим Білявський, Україна до середини літа зібрала в підземних сховищах газу 17 мільярдів кубометрів газу, а до опалювального сезону повинна підійти з показником в 20 мільярдів кубометрів.

Напередодні ціна на газ в Європі оновила історичний максимум, вперше перевищивши 585 доларів за тисячу кубометрів, свідчать дані торгів. Це сталося після рішення «Газпрому» забронювати мінімум твердих додаткових транзитних потужностей газотранспортної системи (ГТС) України.

Учора Голова НАК правління “Нафтогаз України” Юрій Вітренко здійснив візит до Більче-Волицько-Угерського газосховища, яке є найбільшим у Європі. Наразі у сховищах є приблизно 18 млрд кубічних метрів газу. Хоча обов’язковий показник на старті, який визначив Уряд, становить 17 млрд кубометрів. Однак, як повідомив Юрій Вітренко, запаси газу планують збільшувати.

“Ми активно готуємося та вже перевиконали ті плани, які визначив уряд для Нафтогазу. Проте, щоб був безперебійний прохід опалювального сезону, ми хочемо збільшити обсяги у сховищі і вийти на понад 19 млрд кубічних метрів газу. Ми задоволені процесом підготовки та бачимо, що все працює так, як потрібно. Саме тому ми впевнені, що опалювальний сезон пройде нормально, а українці будуть з газом, – повідомив Голова НАК правління “Нафтогаз України”.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram