Крок до томосу: Константинополь підготував конституцію для української церкви

Синод Вселенського патріархату оголосив, що підготував конституційну хартію (статут) для української церкви.

Про це йдеться у повідомленні Вселенського патріархату.

“В контексті рішення, прийнятого Вселенським патріархатом про надання автокефалії церкві України, і в очікуванні випуску Патріаршого та Синодального томосу, Святий і Священний синод підготував конституційну хартію української церкви”, – йдеться в рішенні синоду, опублікованому ввечері 29 листопада.

При цьому Синод Вселенського патріархату не назвав дату проведення в Україні Об’єднавчого собору.

 Президент Петро Порошенко оголосив, що було схвалено текст томосу про надання незалежності українській церкві. Він додав, що дату проведення Об’єднавчого православного собору незабаром оголосить патріарх Варфоломій.

Текст Томосу про надання Українській православній церкві автокефалії вже готовий, а дата Об’єднавчого собору буде оголошена найближчим часом. Про це заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, повідомляє Укрінформ.

“Синод прийняв рішення щодо тексту Томосу, але Томос буде вручено вже після Собору новообраному Предстоятелю незалежної Української православної церкви. На основі Томосу було зроблено пропозиції щодо статуту, якраз вони полягають у тому, щоб Томос став декларативною частиною статуту нової церкви. Власне, в цьому основний сенс цих пропозицій”, – пояснив Павленко.

Він також наголосив на тому, що незабаром Вселенський патріархат оголосить дату Всеукраїнського об’єднавчого православного архієрейського собору.

“Ця дата буде в грудні, як заявлялося раніше. І, власне, обраний на Соборі предстоятель отримає Томос. І це буде фіналізацією процесу створення незалежної Української православної церкви”, – наголосив Павленко.

Крім того, він розповів, про що йшлося на засіданні Синоду сьогодні.

“Дату сьогодні обговорювали, положення Томосу, положення статуту також обговорювали, тому все це буде повідомлено найближчим часом”, – вказав Павленко, додавши, що дату Собору можуть оголосити вже наступного тижня.

На запитання, чому це не вказано в комюніке, Павленко відповів, що Синод прийняв рішення “подати саме таке комюніке, яке є, відповіді на запитання щодо дат і конкретики будуть надані найближчим часом”.

Як повідомлялося, у Стамбулі 27 листопада розпочалося засідання Священного Синоду Вселенського патріархату, на якому очікувалось визначення дати проведення об’єднавчого собору в Україні та обговорення тексту томосу.

Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати томос про автокефалію православній церкві в Україні 11 жовтня цього року.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *