Процедуру реєстрації прав на нерухомість спрощено

При реєстрації прав на нерухомість заявник може не подавати документи про прийняття об’єкта в експлуатацію.

Як стало відомо, державний реєстратор зможе отримати інформацію про об’єкт нерухомості в єдиному державному реєстрі дозвільних документів на проведення будівельних робіт та введення об’єктів в експлуатацію. Така норма прописана в наказі № 675/5/37, затвердженому Міністерством юстиції та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Нова норма вступила в дію 16 березня 2016 року.

Головним нововведенням нормативного акту можна вважати отримання реєстратором права на використання інформації про об’єкт, яка міститься в єдиному реєстрі дозвільних документів, що дає право на проведення будівництва. Новий алгоритм державної реєстрації прав на нерухоме майно дає заявнику можливість не подавати документи про введення об’єкта в експлуатацію, якщо подібні дані вже введені в реєстр.

Таку опцію можна застосовувати як до новобудов, так і до будинків більш старої споруди.

Зручність для роботи держреєстратора в тому, що він зможе за допомогою спеціального програмного забезпечення робити запити на надання потрібних даних з єдиного реєстру. Для цього заявник, який бажає отримати інформаційну довідку про об’єкт нерухомості, повинен надати державному реєстратору обов’язковий реквізит для запиту – номер потрібного документа.

«Інформаційна підтримка забезпечується технічним адміністратором Державного реєстру та Державної архітектурно-будівельною інспекцією України», – значиться в документі.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *