“Вконтакте” розсилає користувачам інструкцію з обходу блокування

Українські користувачі російської соцмережі “Вконтакте” отримують повідомлення від служби підтримки з інструкцією обходу блокування сайту на території України.

“Вконтакті завжди позиціонував себе поза політикою, наш сайт – це перш за все зручний майданчик для спілкування, де кожен може висловити свою точку зору незалежно від країни і національності”, – йдеться у поширеному повідомленні.

 Далі адміністрація сайту рекомендує користувачам скористатися низкою варіантів, які дозволяють обійти блокування соцмережі. Серед них розширення для браузерів, які перенаправляють трафік через інші сервери, сервіси VPN і мережа Tor.
"Вконтакте" розсилає користувачам інструкцію з обходу блокування

Станом на березень 2016 року, ВКонтакте, Mail.ru, Yandex та Однокласники входили в десятку найпопулярніших сайтів.

Про це йдеться в статистиці, яку підготувала Factum Group.

Так, соціальна мережа ВКонтакте, стоїть на другому місці після Google. Російські пошуковики Mail.ru і Yandex на четвертому і п’ятому, а соціальна мережа Однокласники на сьомому.

Всього у ВКонтакте щомісяця заходить 15,8 млн користувачів. 9,5 млн користувачів заходить в Однокласники. Для прикладу, місячна аудиторія Facebook за даними сайту Watcher станом на кінець листопада 2016 року, становила 7,2 млн осіб.

При цьому варто враховувати, що аудиторія цих сайтів перетинається між собою

Якщо говорити про частку українців від всіх користувачів ВКонтакте – це 17,5%. Частка українців в Однокласниках – 15,15% в Mail.ru – 10,53%.